Dobry miód

dobry miód, dobry miód instytut innowacji, produkcja miodu, dobrostan dla pszczół, mini-pasieki, innowacyjna konstrukcja uli, zwalczenie warrozy, podwyższona jakość miodu, uprawy miododajne, wermikulit izolacja uli, problematyka miodu naturalnego

Pszczelarze

Członkami konsorcjum jest grupa doświadczonych pszczelarzy, także zaangażowanych w działania dydakcyjne, jak również jeden rolnik początkujący pszczelarz.

Piotr Budziszewski

Pszczelarz z Płońska, z dużym doświadczeniem, jest prezesem Koła Pszczelarskiego w Płońsku, prowadzi od wielu lat wraz z żoną duże gospodarstwo pasieczne. Poza produkcją doskonałej jakości miodów, zajmuje się edukacją w zakresie pszczelarstwa i prowadzi pokazy terapeutyczno-edukacyjne w swoim gospodarstwie pasiecznym. 

Rozmowa z Piotrem Budziszewskim – prezesem Koła Pszczelarzy… – Extra Płońsk (extra-plonsk.pl) 

 FB: I. i P. Budziszewscy Gospodarstwo Pasieczne | Facebook

Krzysztof Kowalski

Prowadzi duże gospodarstwo rolne w Winnikach, w powiecie nowodworskim, na Mazowszu. Działa tam zagroda edukacyjna.

Specjalizuje się w produkcji oleju rzepakowego i lnianego, tłoczonego na zimno we własnej olejarni. Poza pszczelarstwem, zajmuje się z dużym sukcesem hodowlą świń tradycyjnej polskiej rasy złotnicka biała.

Link do jego strony: olejekowalski.pl

Witold Sołtys

Doświadczony pszczelarz, prowadzi gospodarstwo agroturystyczne “Apisołtysówka” na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej, w miejscowości Powązki, w powiecie warszawskim zachodnim. Jego specyfiką, oprócz możliwości smakowania doskonałych miodów pochodzących z tego gospodarstwa, jest centrum apiterapii z unikatową “komorą atmosfery pszczelej”


Link do jego strony: Apisołtysówka – gospodarstwo agroturystyczne 

Alina Katarzyna Gontarczyk

Inżynier rolnik z wykształcenia, pszczelarz amator, rozwija wraz z córkami, małe gospodarstwo rolne w gminie Dmosin, w powiecie brzezińskim, w województwie łódzkim. Zamiłowanie do pszczół rozwija od pierwszych kontaktów z pszczelarstwem miejskim.